Polštářky do zábalu pro psy - velikost 2

Priessnitzův zábal - Polštářky do zábalového pásu pro psy - velikost 2

Polštářky jsou určeny k vložení do zábalů pro pejsky. Jsou vyrobeny z pohankových slupek a bavlněné látky nebo z třešňových pecek a bavlněné látky. K výrobě polštářků do zábalů jsou použity pouze kvalitní materiály české výroby. Jedná se o ruční výrobu, která v závěru podtrhuje originalitu a jedinečnost našich výrobků.
Pecky byly očištěny čistě biologickými a mechanickými výrobními postupy. 
Balení obsahuje 2 ks polštářků dle zvolené náplně.

Dostupnost: Skladem u dodavatele
Vaše cena
120 Kč s DPH
99 Kč bez DPH
Polštářky do zábalu pro psy - velikost 2
[01] Náplň: Třešňové pecky
Cena: 120 Kč
Polštářky do zábalu pro psy - velikost 2
[02] Náplň: Pohankové slupky
Cena: 120 Kč

Popis produktu: Polštářky do zábalu pro psy - velikost 2

Pohankový polštářek

BIO polštářek je vyrobený z pohankových slupek a bavlněné látky.

Pohankové slupky jemně masírují a přikládají se jako teplý suchý obklad.

Polštářky lze využít jednotlivě k přikládání na bolestivá místa, ale vložením do zábalového oblečku umožníte pejskovi přirozený pohyb.

 

Třešňové pecky

Polštářek je vyrobený z třešňových pecek a bavlněné látky.

Polštářek je naplněn třešňovými peckami, které příjemně masírují, dobře drží teplo a při nahřátí se vůně nádherně uvolní.

Polštářky jsou určeny zejména jako náplň do zábalů, ale tvar polštářku s třešňovými peckami je vhodný pro ošetření jako teplý nebo studený obklad.

Parametry produktu

Náplň: BIO pohankové slupky, třešňové pecky
Gender: Pro psy
Velikost: 15 x 15 cm
Hmotnost: 12 g pohankové slupky - 1 ks, 90 g třešňové pecky - 1 ks
Materiál: 100% bavlna
Počet kusů: 2 ks

Návod

Použití polštářku - NAHŘÁTÍ:
Třešňový polštářek zahřejte: 

  • v elektrické troubě max. 10 minut na 150 stupňů
  • v mikrovlnné troubě 1,30 minut při 400W

Přikládejte na bolavá místa samostatně nebo vkládejte do vnitřní kapsy víceúčelového oblečku.

Varování: Při ohřívání nenechávejte bez dozoru  - nebezpečí vznícení  při přehřátí.

 

Pohankový polštářek se nenahřívá v mikrovlnné troubě, pouze na topení nebo žehličkou nebo zahřejte v horké vodní páře.


 Použití polštářku - OCHLAZENÍ:
Pro akumulaci chladu vložte do ledničky či chladničky. V případě vložení do mrazáku doporučujeme zabalit polštářek do igelitového sáčku. Přiložte na bolavá místa samostatně nebo vkládejte do vnitřní kapsy víceúčelového oblečku.

 Péče a
údržba: Polštářek se nedoporučuje prát.

 

Typy zábalů:

Horké zábaly: podporují prokrvení a prohřátí horních vrstev kůže, teplo zmírňuje chronické bolesti kloubů, uklidňují bolesti při onemocnění zažívacího traktu, při většině druhů zánětů v krku a při zánětech urogenitálního traktu a při kolikách.

Postup: pracujte rychle, protože z horkých vodních zábalů rychle uniká horko. Nejlepší je předehřát i látky, které chcete použít na zábal (žehličkou, na topení). Po přelití vnitřní látky horkou vodou nebo čajem z léčivé byliny (Řebříček, Heřmánek) důkladně vyždímejte. Bezpodmínečně nejdříve vyzkoušejte na vlastní předloktí, jestli zábal není příliš horký. Pak ho rychle a bez záhybů přiložte. Zábal nechte přiložený 15 až 30 minut a odstraňte, až vychladne. Pak ještě udržujte postižené místo v teple, k čemuž použijte náš obleček, bez vnitřní vložky. Příznivé je, když teplo odeznívá pomalu. Horký zábal by se neměl používat více než dvakrát denně.

Teplé zábaly: u zábalů s tělesnou teplotou nejde ani tolik o tepelné dráždění jako spíše o prohřátí.

Studené zábaly: podle toho, jak dlouho necháme studený zábal přiložený, bude mít různé účinky. Pokud ho ponecháme déle – nejméně 20 minut, stáhnou se cévy. To je účelné, například pokud chceme snížit krvácení, třeba u výronů. Studené zábaly se osvědčily i u bolestí a zánětů v akutním stavu, Chlad se postará o to, aby se zánět nešířil dál. Ustoupí i otoky. Chlad bývá často velmi účinný u bolestí. U horečnatých onemocnění by měl zábal odvádět z organismu nadměrné teplo. O to se nejlépe postarají vlhké a temperované zábaly. Známe to ze zábalů lýtek, na které přísahaly ještě naše babičky. Pokud je dráždění chladem jen krátké a intenzivní, dojde k reaktivnímu prokrvení, tedy zahřátí, s povzbuzujícím účinkem. Studené zábaly se dají používat několikrát denně. Důležité: studené aplikace se smí dávat pouze na teplou (!) kůži!

Studené nebo teplé zábaly?

Rozhodnutí, zda použijeme studené nebo teplé zábaly, závisí i na zkušenostech a na tom, co pacientovi (pejskovi) dělá dobře. Teplé a studené zábaly jsou velmi užitečné na natažené svaly, bolesti nervů, bolesti zad, ztuhlé klouby u starých psů a na chronické bolesti. Studené obklady zmírňují akutní zánětlivé bolesti a jsou vhodné na vyvrtnutí, vysoce akutní bolesti v krku, popáleniny a hmyzí bodnutí. Velmi vhodný je také studený polštářek z třešňových pecek. Obecně lze říct, že akutní chorobné procesy vyžadují spíš studené zábaly, zatímco chronické spíše teplé zábaly. Jelikož s námi pes nemůže mluvit, musíte ho velmi dobře pozorovat.

Účinné látky: jako účinné látky výborně poslouží čaje z léčivých rostlin (např. heřmánek, řebříček, pohanka), ale i tinktury, masti, semena, oleje a čerstvé listy. Přitom byste měli dbát na kvalitu a čistotu výchozího materiálu. Případně můžete k udržení zábalu v teple použít ohřívací gelové polštářky nebo polštářek z třešňových pecek. Polštářky vkládáme do všitých kapes vnitřního dílu dle postiženého místa a připevníme kolem těla pomocí suchých zipů víceúčelového oblečku.

Některé užitečné zábaly:

Heřmánkový zábal: Horký zábal z heřmánkového čaje je obzvlášť blahodárný při bolestech břicha. Zmírňuje bolesti a křeče a uvolňuje. Dvě čajové lžičky heřmánkových květů přelijte půllitrem vroucí vody a nechte odstát přibližně osm až deset minut. Vnitřní látku namočte do heřmánkového čaje a velmi dobře vyždímejte. Pak zábal přiložte na břicho a zakryjte vnější látkou.

Sáčky s pohankou a jinými květy lučních trav: tyto sáčky představují suchý horký obklad. Osvědčily se při bolestech svalů a kloubů. Pokud si sáčky nechcete vyrábět sami, pohankový koupíte u nás a jiné v lékárnách a bioobchodech. Sáček zahřejte v horké vodní páře, přiložte na bolestivé místo a zakryjte naším víceúčelovým oblečkem. Po každém použití sáček dobře vysušte, aby bylinky nezplesnivěly.

 

Informace čerpány z knihy „Přírodní lékárna pro psy“, od Heike Achnerové, veterinární léčitelky, fytoterapeutky a aromaterapeutky. Léčebné rady a postupy, zde uvedené, jsou veterinárně prověřené.

UPOZORNĚNÍ!!!

Při zábalu na krk - vlhký vnitřní zábal nesmí sahat až přes krk (šíji), protože by mohl způsobit natažení svalů.

POUŽITÍ ZÁBALU VŽDY KONZULTUJTE S VETERINÁRNÍM LÉKAŘEM!