Víceúčelový obleček pro pejsky

Novinka
Priessnitzův zábal - Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky
  • Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky
  • Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky
  • Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky

Zábaly a obklady dělají dobře nejen nám lidem, užitečné mohou být i pro naše psy.

Dostupnost: Do 5 pracovních dnů
Výrobce: BOK&LK s.r.o.
Vaše cena
od 870 Kč s DPH
od 719 Kč bez DPH
Víceúčelový obleček pro pejsky
[01] Velikost: Velikost 1
Cena: 870 Kč
Víceúčelový obleček pro pejsky
[02] Velikost: Velikost 2
Cena: 970 Kč
Víceúčelový obleček pro pejsky
[03] Velikost: Velikost 3
Cena: 1.270 Kč

Popis produktu: Víceúčelový obleček pro pejsky

Víceúčelový obleček můžete použít:


1) Díky vrchní nepromokavé látce a zateplení jako obleček do nepříznivého počasí.

2) Jako tradiční Priessnitzův zábal - v oblečku jsou sloučeny tři vrstvy klasického Priessnitzova obkladu v jednu, součástí je pak vnitřní namáčecí díl, vyjímatelná vložka z jemného flanelu.

3) Jako teplý nebo chladivý obklad - vnitřní vložka oblečku obsahuje několik kapes přilehajících na různé části těla.  Do kapes se vkládají bylinné či gelové polštářky, které můžeme zchladit/nahřát, dle typu onemocnění.

Parametry produktu

Barva: Černá s potiskem
Gender: Zvířata - psi
Složení: Vnější vrstva: 100% polyester
Jádro: 50%polyester, 25%bavlna, 25% polyuretan Vnitřní vrstva: 100%bavlna - froté
Vnitřní vložka: 100%bavlna - flanel
Upínání: pásky se suchým zipem
Velikost: Po celé délce pásu je stahovací šňůrka, díky které lze pás přizpůsobit i na menší velikost.
Velikost 1: délka 34 cm - lze stáhnou na 20 cm, obvod 40 - 50 cm
Velikost 2: délka 54 cm - lze stáhnou na 40 cm, obvod 55 - 80 cm
Velikost 3: délka 70 cm - lze stáhnou na 50 cm, obvod 65 - 95 cm
Upínání: Suchý zip
Součástí zábalu je vnitřní díl - materiál: 100% bavlna - flanel

Návody na použití, typy zábalů

        Priessnitzovy zábaly pro psy

Zábaly a obklady dělají dobře nejen nám lidem, užitečné mohou být i pro naše psy. Zábal je tvořen látkou, kterou se obaluje určitá část těla. Může být teplý nebo studený, suchý nebo vlhký.

Známé jsou obzvlášť Priessnitzovy zábaly, které proslavil Vincent Priessnitz v 19. století. Zábaly pomáhají proti bolestem, zánětům, horečce, kožním nemocem, svalovému napětí a účinkují na vegetativní nervovou soustavu.

  1. Naše oblečky zajistí pejskům správné upevnění, aby jim neklouzal a nespadl. Dbejte na to, aby zábal nebyl příliš těsný. Kontraindikací jsou otevřená zranění a podráždění kůže. Pečlivě pozorujte, jestli zábal dělá psovi dobře. Měl by přispět k jeho uvolnění a uklidnění. Pokud pes vypadá neklidně nebo vystresovaně, zábal ihned odstraňte. Hlavní zásada zní, že zábal musí být psovi příjemný. Kromě toho nikdy nepatří studená voda na studenou kůži. Psovi nesmí být zima.
  2. Díky vrchní nepromokavé vrstvě na tomto oblečku ho může pejsek využívat i do nepříznivého počasí.

Typy zábalů:

Horké zábaly: podporují prokrvení a prohřátí horních vrstev kůže, teplo zmírňuje chronické bolesti kloubů, uklidňují bolesti při onemocnění zažívacího traktu, při většině druhů zánětů v krku a při zánětech urogenitálního traktu a při kolikách.

Postup: pracujte rychle, protože z horkých vodních zábalů rychle uniká horko. Nejlepší je předehřát i látky, které chcete použít na zábal (žehličkou, na topení). Po přelití vnitřní látky horkou vodou nebo čajem z léčivé byliny (Řebříček, Heřmánek) důkladně vyždímejte. Bezpodmínečně nejdříve vyzkoušejte na vlastní předloktí, jestli zábal není příliš horký. Pak ho rychle a bez záhybů přiložte. Zábal nechte přiložený 15 až 30 minut a odstraňte, až vychladne. Pak ještě udržujte postižené místo v teple, k čemuž použijte náš obleček, bez vnitřní vložky. Příznivé je, když teplo odeznívá pomalu. Horký zábal by se neměl používat více než dvakrát denně.

Teplé zábaly: u zábalů s tělesnou teplotou nejde ani tolik o tepelné dráždění jako spíše o prohřátí.

Studené zábaly: podle toho, jak dlouho necháme studený zábal přiložený, bude mít různé účinky. Pokud ho ponecháme déle – nejméně 20 minut, stáhnou se cévy. To je účelné, například pokud chceme snížit krvácení, třeba u výronů. Studené zábaly se osvědčily i u bolestí a zánětů v akutním stavu, Chlad se postará o to, aby se zánět nešířil dál. Ustoupí i otoky. Chlad bývá často velmi účinný u bolestí. U horečnatých onemocnění by měl zábal odvádět z organismu nadměrné teplo. O to se nejlépe postarají vlhké a temperované zábaly. Známe to ze zábalů lýtek, na které přísahaly ještě naše babičky. Pokud je dráždění chladem jen krátké a intenzivní, dojde k reaktivnímu prokrvení, tedy zahřátí, s povzbuzujícím účinkem. Studené zábaly se dají používat několikrát denně. Důležité: studené aplikace se smí dávat pouze na teplou (!) kůži!

Studené nebo teplé zábaly?

Rozhodnutí, zda použijeme studené nebo teplé zábaly, závisí i na zkušenostech a na tom, co pacientovi (pejskovi) dělá dobře. Teplé a studené zábaly jsou velmi užitečné na natažené svaly, bolesti nervů, bolesti zad, ztuhlé klouby u starých psů a na chronické bolesti. Studené obklady zmírňují akutní zánětlivé bolesti a jsou vhodné na vyvrtnutí, vysoce akutní bolesti v krku, popáleniny a hmyzí bodnutí. Velmi vhodný je také studený polštářek z třešňových pecek. Obecně lze říct, že akutní chorobné procesy vyžadují spíš studené zábaly, zatímco chronické spíše teplé zábaly. Jelikož s námi pes nemůže mluvit, musíte ho velmi dobře pozorovat.

Účinné látky: jako účinné látky výborně poslouží čaje z léčivých rostlin (např. heřmánek, řebříček, pohanka), ale i tinktury, masti, semena, oleje a čerstvé listy. Přitom byste měli dbát na kvalitu a čistotu výchozího materiálu. Případně můžete k udržení zábalu v teple použít ohřívací gelové polštářky nebo polštářek z třešňových pecek. Polštářky vkládáme do všitých kapes vnitřního dílu dle postiženého místa a připevníme kolem těla pomocí suchých zipů víceúčelového oblečku.

Některé užitečné zábaly:

Heřmánkový zábal: Horký zábal z heřmánkového čaje je obzvlášť blahodárný při bolestech břicha. Zmírňuje bolesti a křeče a uvolňuje. Dvě čajové lžičky heřmánkových květů přelijte půllitrem vroucí vody a nechte odstát přibližně osm až deset minut. Vnitřní látku namočte do heřmánkového čaje a velmi dobře vyždímejte. Pak zábal přiložte na břicho a zakryjte vnější látkou.

Sáčky s pohankou a jinými květy lučních trav: tyto sáčky představují suchý horký obklad. Osvědčily se při bolestech svalů a kloubů. Pokud si sáčky nechcete vyrábět sami, pohankový koupíte u nás a jiné v lékárnách a bioobchodech. Sáček zahřejte v horké vodní páře, přiložte na bolestivé místo a zakryjte naším víceúčelovým oblečkem. Po každém použití sáček dobře vysušte, aby bylinky nezplesnivěly.

 

Informace jsou čerpány z knihy „Přírodní lékárna pro psy“, od Heike Achnerové, veterinární léčitelky, fytoterapeutky a aromaterapeutky. Léčebné rady a postupy, zde uvedené, jsou veterinárně prověřené.

UPOZORNĚNÍ!!!

Při zábalu na krk - vlhký vnitřní zábal nesmí sahat až přes krk (šíji), protože by mohl způsobit natažení svalů.

VŽDY JE DOPORUČENA KONZULTACE S VETERINÁRNÍM LÉKAŘEM!