Jak pomáhají zábalové bačkory s cibulí?

Priessnizův ( mokrý zapařovací) zábal pomáhá:

  • při nachlazení s horečkou
  • při snižování horečky
  • při otoku – úraz, bodnutí hmyzem
  • při revmatických potížích

Návod na použití Priessnitzova zábalu:
Ponožky, které nejsou součástí zábalových bačkor namočte do vody (u dětí volíme méně studenou vodu).
Dobře vyždímané si je oblečte a poté nazujte zábalové bačkory a upevněte suchým zipem pro maximální přilnavost a účinnost zábalových bačkor.
Priessnitzův zábal nenechávejte působit přes noc!! Zábal se také nesmí přikládat na místa infikovaná, špatně se hojící rány, kožní nemoci typu ekzém, a tak podobně. V případě aplikace zábalu u malých dětí je lépe se nejprve poradit s lékařem.

Dejte si cibuli do ponožky a uzdravíte se? 

Existuje mnoho babských rad, které tu byly ještě mnohem dříve, než se léčby nemocných chopil farmaceutický průmysl. Některé rady mohou působit možná až směšně, ale praxe používání těchto postupů obstála zkouškou času a jejich účinnost mnohdy potvrzují i četné studie. Na mnoho babských rad se téměř zapomnělo, jiné se s oblibou praktikují. Jednou z nich je i umístění cibule do ponožky. Opravdu dokáže pomoci s léčbou nachlazení?

 

Jak může cibule prospět chodidlům?

Chodidla tu nejsou jen od toho, aby nám poskytovala oporu při chůzi, považují se za vstupní bránu ke všem orgánům a funkcím těla. Najdeme zde nervová zakončení, která propojují celé tělo. Lze si je představit jako elektrické obvody a stimulací těchto obvodů je možné zajistit, aby naše tělo fungovalo správně.

Tradiční čínská medicína říká, že tělo má 12 hlavních přístupových bodů známých jako meridiány, které tvoří cesty ke každému orgánu v těle. Čínská studie zjistila, že 6 z 12 meridiánů prochází chodidly. Většina lidí má tyto meridiány nečinné, protože si zakrývá chodidla botami. Studie zveřejněná v žurnálu Sciencedirect odhalila, že jejich stimulací lze podpořit celkové zdraví a tělesnou imunitu. Cibule by mohla mít takový stimulační účinek, protože je v čínské medicíně považována za zahřívací potravinu, která působí proti chladu a vlhkosti.

Ponožková studie chybí

Cibule se stala v průběhu let hojně zkoumanou pro své zdravotní přínosy a četné studie potvrzují její účinky na léčbu řady zdravotních problémů:

 

ZDROJ inspirace: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/24666-cibule-do-ponozky

 Disclaimer: Priessnitzův zábal nenechávejte působit přes noc!! Zábal se také nesmí přikládat na místa infikovaná, špatně se hojící rány, kožní nemoci typu ekzém, a tak podobně. V případě aplikace zábalu u malých dětí je lépe se nejprve poradit s lékařem.