Trápí vás rozpraskané paty? - Pečujte o ně s Priessnitzem.

Nejlepší přírodní prostředky na popraskané paty

 

Máte-li popraskané paty a vaše pokožka je suchá a olupuje se, pravděpodobně už víte, že stojíte před problémem, který je poměrně nepříjemný.

Svědění, pálení a nehezký vzhled vyžadují, abychom našli účinnou a funkční léčbu.

Nekupujte hned předražené krémy a vyzkoušejte raději některý z těchto přírodních prostředků.

 

1. Brambora

 

Potřebujeme:

1 brambor ve slupce

šťávu z 1/2 citronu

1 polévková lžíce soli

1 čajová lžička zubní pasty

struhadlo

 

Brambor si omyjeme a nastrouháme na jemném struhadle. Potom z něj do misky pomocí sítka a lžíce odšťavníme co nejvíce šťávy. Přidáme šťávu z poloviny citronu, sůl a dobře promícháme. Nakonec přimícháme ještě 1 lžičku zubní pasty.

Vše důkladně utřeme a poté do této směsi namočíme vyždímanou polovinu citronu. Pomocí něj naneseme směs, mneme popraskané paty asi 5 minut. Potom necháme působit dalších 20 minut. Nakonec opláchneme teplou vodou a natřeme hydratačním krémem.

Po týdnu aplikování této kúry máte kůži opět jemnou a zdravou.

 

 2. Kokos

 

Extra panenský kokosový olej je výborný pro hojení kůže na popraskaných patách. Pomáhá je hydratovat a také pomáhá proti infekcím způsobených plísněmi a bakteriemi. Je to díky jeho antifungálním a antimikrobiálním vlastnostem.

 

Před spaním si namočte nohy do teplé vody a potírejte je houbou. Nohy zcela osušte a poté na ně naneste velkou vrstvu kokosového oleje. Oblečte si na noc bavlněné ponožky a pro zesílení efektu můžete ještě na ponožky navléci čisté mikrotenové sáčky.

Opakujte tento postup několik dní za sebou a výsledky vás mile překvapí.

 

3. Kypřicí prášek

 

Připravte si čistou teplou nebo vlažnou vodu – aby vám teplota byla příjemná. Přidejte 1 balík prášku do pečiva a dobře promíchejte. Namočte si nohy do této koupele na 10-15 minut – ujistěte se, že jsou ponořeny hlavně problémové části.

Potom nohy opláchněte, osušte a naneste hydratační krém.

 

4. Dětský olej

 

Natřete si před spánkem nohy dětským olejem. Nechte chvíli působit a poté si na nohy navlečte ponožky a jděte spát.

Na velmi zhrublou kůži na patě, naneste olej, obalte fólií a obujte si ponožky.

Nechte působit přes noc.

  

5. Aloe vera

 

Čistý gel z aloe vera můžete aplikovat po koupeli s teplou vodou a následném důkladném osušení chodidel. Noste několik hodin bavlněné ponožky nebo to udělejte před spaním a oblečte si je na noc.

 

6. Parafínový vosk

 

Pokud je stav pokožky na vašich patách vážný a bolestivý, ošetření parafínovým voskem může pomoci a zmírnit bolest. Funguje totiž jako přírodní změkčovadlo.

 

V misce roztopte trochu parafínového vosku a přidejte 2 polévkové lžíce kokosového oleje. Dobře promíchejte a nechte vychladnout. Ponořte paty do směsi na 5 – 10 sekund , poté akci zopakujte. Udělejte to několikrát, dokud nebudete mít na kůži několik vrstev vosku.

Zabalte nohy do igelitové fólie a nechte působit 15 – 30 minut. Po uplynutí této doby odstraňte fólii i s voskem.

Opakujte postup jednou nebo dvakrát týdně.

 

Inspirace: zdravetipy.dobrenoviny.sk

www.priessnitzuvzabal.cz